Інформація для батьків

Шановні батьки!

Народження дитини – це велике щастя, яке наповнює наше життя новим змістом! Але шлях зростання дитини не завжди безтурботний. Тривога, переживання  за здоров'я та благополуччя найріднішого малюка – доля всіх батьків.

Якщо Ваша дитина має проблеми в розвитку, пам'ятайте: вона потребує спеціального підходу в навчанні та вихованні, допомоги корекційних педагогів. Чим раніше буде розпочато цю роботу, тим кращими будуть перспективи розвитку Вашої дитини.

Не зволікайте! Не сподівайтеся, що проблема зникне сама по собі!

Корекційні педагоги нашого закладу обов'язково допоможуть Вам і Вашій дитині!

Хто такий дефектолог?

Професія дефектолога знаходиться на стику медицини та педагогіки. Дефектологія (лат. defektus - недолік) - наука, що вивчає закономірності і особливості розвитку дітей з фізичними і психічними недоліками і питання їх навчання та виховання. Дефектолог - спеціаліст, який працює з такими дітьми. Метою його роботи є максимально можливі, через наявні особливості, розвиток і адаптація в соціальній, навчальній, побутовій професійній і інших сферах. Дефектолог оглядає дитину, шляхом діагностики виявляє наявні порушення, проводячи бесіди з батьками, з'ясовує обставини, за яких виникло і розвивалося захворювання, при необхідності призначає додаткове обстеження і аналізує його результати. Все це дозволяє точно визначити характер відхилення і вибрати напрямок для цілеспрямованої роботи з корекції. А якщо ці порушення через анатомо-фізіологічні причини повністю виправити неможливо - то організувати взаємодію з дітьми так, щоб вони надавали якомога менший вплив на розвиток інших, підлягаючих зберіганню функцій, а також сприяти соціальній адаптації своїх підопічних.

Існує декілька дефектологічних спеціальностей - сурдопедагогіка, лігофренопедагогіка, тифлопедагогіка, логопедія. Сурдопедагог навчає дітей з недоліками слуху, від абсолютно глухих до слабочуючих; олігофренопедагог навчає дітей з недоліками розумового розвитку; тифлопедагог - з недоліками зору. Логопед - фахівець широкого профілю, що працює зі всіма видами мовних порушень. Протягом робочого дня дефектолог проводить групові розвиваючі заняття, кількість яких передбачена програмою навчання і виховання дітей з різними відхиленнями, а також займається з ними індивідуально. Робоче місце дефектолога - кабінет, в якому знаходиться стаціонарна апаратура та інше устаткування, необхідне для занять.

Дефектолог працює в умовах високого психологічного і комунікативного навантаження. Спілкування в праці інтенсивне. Сфери застосування: дефектологи працюють в спеціальних школах та інтернатах, медико-психологічних центрах, дошкільних закладах (за потреби), центрах розвитку, медичних установах, спеціальних установах і соціальних службах в освіті тощо.

Потрібні хороші знання з педагогіки, психології, зі спеціальної і вікової педагогіки і психології, з розділів медицини в області наявних порушень, з соціальних, правових питань, з професійної орієнтації, соціальної адаптації і перспектив рацевлаштування.

Професійно важливі якості:

• терпіння;

• співчутливість; виражена гуманістична спрямованість;

• емоційна стійкість;

• спостережливість;

• такт;

• уміння аналізувати;

• наполегливість;

• націленість на результат.

Медичні протипокази:
• нервові та психічні захворювання;
• стійкі порушення зору та слуху;
• хронічні інфекційні захворювання.

Споріднені професії:
Логопед, психолог, педагог, вихователь, соціальний працівник, психотерапевт
.